Transpersonaalne nõustamine

Transpersonaalne nõustamine ja hüpnoteraapia on uudne rakenduslik lähenemine transpersonaalses psühholoogias.

Transpersonaalne nõustamine hõlmab hulka erinevaid psühholoogilisi teooriaid ning tehnikaid – siin on ühendatud psühholoogia, meditsiin ja filosoofia. Antud holistiline lähenemisviis koos hüpnoteraapiaga võimaldab kliendil koos terapeudiga vaadata hetkeprobleemidest sügavamale ja saada teadlikumaks iseendast. Mahamaetud mälestused on võimalik tuua teadvusesse  ja saada alateadlikke sõnumeid, leidmaks endas sisemist tarkust, misläbi on võimalik luua oma ellu vajalikke muutusi.

Teraapia vaatleb kriise, haigusi, erinevaid probleeme ja katsumusi meie arengu ning kasvukohtadena. See ravib põhjuseid, mitte sümptomeid, ravib inimest, mitte haigust.

Teooriaid ja tehnikaid kohandatakse vastavalt kliendi soovidele ja vajadustele.

Mis on hüpnoos?

Hüpnoosis ehk muutunud teadvuse seisundis on tähelepanu keskendunud keha sees toimuvale. Seansi ajal väheneb huvi, tähelepanu ja teadvelolek ümbritseva suhtes ning suureneb vastuvõtt  ja saame teadlikuks sellest, mis toimub meie kehas seespool.

Hüpnoos on alati enesehüpnoos, kuid hüpnootiline seisund saavutatakse hüpnotiseerija/terapeudi abiga. Juhendatud lõõgastusharjutuse abil jõutakse muutunud teadvuse seisundisse, kus aju lõpetab analüüsimise ja esile pääseb alateadvus, kuhu on salvestunud kõik meie mõtted ja nii positiivsed kui ka negatiivsed tunded.  Analüütilise teadvuse poolt blokeeritud mälestused põhjustavad meile pingeid, probleeme ja haigusi.

Hüpnoosis viibides on psüühika vastuvõtlikum, sest tavateadvusel puudub kontroll, ja see on võimeline vabastama tundeid ning muutma mõtte-, uskumus- ja käitumismustreid, et luua harmoonilisemat elu.

Hüpnoos ei ole uni. Kogu hüpnoteraapiaseansi vältel ollakse teadlik ümbritsevast ja hiljem mäletatakse kõike. Kedagi ei saa ilma tema loata hüpnotiseerida – Sa pead ise seda soovima ja tahtma.

Hüpnoosi ajal ei saa panna Sind tegema, ütlema ega rääkima seda, mida Sa ei taha. Sul on igal hetkel võimalus end hüpnoosist ise välja tuua, kui miski jääb isiklikul tasandil vastuvõetamatuks. Kõik on täielikult Sinu kontrolli all – Sina kontrollid olukorda ja sead piire. Jõuga uksi ei avata.

Hüpnoosis oleme ka tavaelus, päeva jooksul mitmeidki kordi, ent me ei pruugi seda hüpnoosiks lugeda. Meie teadvus võib hajuda, kui süveneme mingisse kindlasse tegevusse. Näiteks kui meenutame miskit, unistame, rändame mõtetes minevikku või tulevikku, teeme midagi automaatselt ja ei suuda hiljem meenutada teekonda või liigutust, millegi kuhugi asetamist, ukse lukustamist… ajataju kaob millegi põnevaga tegelemisel.

Hüpnoos ei ole eraldiseisev teraapiavorm, vaid terapeudi tööriist, ja mis peamine – hüpnoteraapia eesmärgiks on tervendamine.

Seansi kestus 60 minutit

Võta ühendust